Z Antynadwagą za pan brat

Antynadwaga” dr med. Andrzeja Kondratyuka jest rozszerzeniem ubiegłorocznej publikacji „20 kroków do zdrowia”. „Antynadwaga” przynosi sporo informacji popartych badaniami naukowymi, w tym antropologicznymi, o funkcjonowaniu organizmu człowieka, jego reakcjach na składniki dawnej i współczesnej diety. Jednocześnie autor promuje dietę wahadłową, jako najbardziej zbliżoną do sposobu odżywiania się człowieka, „wypracowanego” przez ewolucję.

 

W odróżnieniu od standardowych diet, program odżywiania wahadłowego łączy w sobie sprawdzone elementy większości diet odchudzających, nie zawiera przepisów, dawek, kalorii. Skuteczność programu została sprawdzona na ok. 2000 pacjentów - dieta jest z powodzeniem wykorzystywana przez wiele lat, menu skonstruowane jest tak, aby nie myśleć o prawidłowości i zasadach odżywiania się, ponieważ z założenia wyklucza możliwość złego połączenia produktów. Szybkość procesów metabolicznych nie ulega zahamowaniu po zakończeniu kuracji.

 

Mimo koniecznych odwołań do terminów i zjawisk medycznych, książka napisana jest lekkim językiem, często pełnym humoru. Połyka się więc ją na jeden raz, chociaż w kontekście poruszanej tematyki, może nie jest to najlepsze określenieJ

Polecamy.