„Gen” to książka, którą warto przeczytać

 Gen  - Juliusz Adel

Polecamy lekturę powieści „Gen” Juliusza Adela. Jest to pierwsza wydana przez tego autora książka. I jest to – według nas - bardzo udany debiut.

 

Powieść sensacyjna, z wartko płynącą akcją, z ciekawym i bardzo aktualnym wątkiem głównym. Bohaterowie o zróżnicowanych charakterach i ciekawych osobowościach. Działają pod wpływem emocji, odczuwanej potrzeby, czy wręcz konieczności rozwiązania kilku zagadek, mających ogromny wpływ na ich życie. Warto w tym momencie wspomnieć, że rozwiązanie jednej zagadki nie koniecznie rozwiąże wszystkie przedstawione w powieści wątki i problemy. Każdy, kto w jakikolwiek sposób włącza się w opisywane wydarzenia, naraża się na ogromne niebezpieczeństwo, łącznie z możliwością utraty życia. Problem, wokół którego toczy się akcja tej powieści jest bardzo aktualny co łatwo można zweryfikować poprzez umieszczone na końcu książki polecane lektury, strony internetowe i filmy. Po raz kolejny okazuje się, że pomijany milczeniem temat może stać się kanwą trzymającej w napięciu powieści sensacyjnej.

 

Tę powieść czyta się z zainteresowaniem i ciekawością, co będzie się działo z bohaterami, jak dalej potoczy się ich życie. Czy niebezpieczeństwa zostaną zażegnane i czy uda się wyjaśnić tajemnice. Bo mimo tego, że nie wszyscy bohaterowie są kryształowymi postaciami, da się ich polubić i darzyć sympatią. A ponieważ nie są nam obojętni w myślach wspieramy ich działania.

 

Powieść kończy się słowami „ciąg dalszy nastąpi”. Miejmy nadzieję, że już niedługo dowiemy się, jak potoczyły się losy bohaterów.