Odprowadzam ciszę - dojrzałe emocje, otulone aksamitną erotyką

Odprowadzam ciszę - Alicja Masłowska–Burnos

Powieść „Odprowadzam ciszę” Alicji Masłowskiej – Burnos jest zapowiadaną kontynuacją historii Mai Karewicz i Adama Starskiego, których poznaliśmy w debiutanckiej książce tej autorki „Nie wchodź w moją ciszę”.

 

Nad związkiem tych dwojga zaczynają się zbierać czarne chmury. Interesy Adama, który w Berlinie buduje osiedle domków pasywnych, napotykają na poważne problemy. Adamowi grozi bankructwo. W tych trudnych chwilach, nieoczekiwanie pojawia się przy nim dawna kochanka – Katarzyna, która chce uwieść Starskiego i rozbić jego związek z Mają. Tymczasem partnerka Adama wciąż przebywa w „ciszy”, czyli żałobie po stracie dziecka. Ponadto, podczas operacji ręki, ktoś chce pozbawić ją życia… Okazuje się, że sprawcą problemów tych dwojga jest poszukiwany przez policję Lenkiewicz i jego „drużyna”.

 

Nigdy sobie nie wybaczę, jeżeli stracisz wszystko przez Lenkiewicza, przeze mnie. Jeżeli stracisz firmę przeze mnie. Nigdy sobie tego nie wybaczę, nigdy...

- Uspokój się, idę zadzwonić do Marcina, wydaje mi się, że twój - nazwijmy to - wypadek z Pyralginą, może nie być tak do końca przypadkowy. Sprawy z Lenkiewiczem i tamtymi ludźmi zaszły, Maja, dalej niż oboje się tego spodziewaliśmy. Znacznie dalej. Ten skurwiel nie cofnie się przed niczym. Kilka kobiet z ,,Medical” już wycofało zeznania obciążające go.

 

Czy Mai i Adamowi uda się utrzymać związek? Czy łączące ich uczucie jest na tyle prawdziwe i silne, że przejdą razem przez piętrzące się przed nimi problemy? Czy Maja będzie potrafiła rozprawić się z bolesną przeszłością i otworzyć się na przyszłość? Odpowiedź znajdziecie na stronach „Odprowadzam ciszę”.